Versennyel ünnepelték a 100 éves magyar birkózást

Városunkban ünnepelték a Magyar Birkózó Szövetség fennállásának és az egri birkózósport elindulásának 100. évfordulóját. A kettős jubileum jegyében rendezték meg a Diák I.-es országos bajnokságot a Kemény Ferenc Sportcsarnokban. A csapatversenyt az Egri Városi Sportiskola nyerte, 4 arany- és 4 bronzérem lett a mérlegük.

Cseh győztes az Ózd-Eger Rallyn

Cseh győztest avattak az Ózd-Eger országos rallybajnokságon, amit május 14-e és 16-a között rendeztek meg. A Kopecký -Hloušek duó az utolsó gyorsasági szakaszon két másodperccel bizonyult jobbnak a Hadik-Kertész kettősnél, így a csehek az elsők, Hadikék a másodikok, a harmadik hely pedig a Csomós-Nagy párosé lett.

Csorba Csenge és Bozó Virág is ökölvívóbajnok lett

Május 18-tól 13 ország, több mint 200 versenyzője mérte össze tudását a 70. Bornemissza Gergely Junior és Ifjúsági Nemzetközi Ökölvívó Emlékversenyen a Kemény Ferenc Sportcsarnokban. Az Egri Városi Sportiskolából 9 bokszoló szállt ringbe az érmekért. Közülük ketten jutottak a május 20-i döntőbe. Csorba Csenge a 52 kg-sok bajnoka lett, valamint teljesítményével kiérdemelte a Vitányi Antal Emlékdíjat is mint a legsikeresebb egri versenyző. Majd a B szorító harmadik mérkőzéséből a 16. születésnapját ünneplő Bozó Virág is győztesként jött ki a 63 kg-os súlycsoportban.

SZERZŐ: TISZLAVICZ LUCA