Sokszor a legkisebb összegbe kerülő megoldások többet javítanak egy utca lakóinak a komfortérzetén, mint a több tízmilliós beruházások – vallja Ifj. Sós Tamás önkormányzati képviselő. A politikus szerkesztőségünkhöz eljutatott levelét változtatás nélkül közöljük.

Mióta a Lajosváros jelentős részét magába foglaló körzet képviselője vagyok, számtalan, többnyire egy-egy utca problémájával kerestek meg az ott lakók. Az elmúlt másfél éves időszakban, – melyből közel egy év a pandémia idejére esett -, e megkeresések nyomán sikerült megoldani sok kisebb-nagyobb problémát.

A Puky Miklós utcában a teljes vízvezetékcsere mellett javítottunk árokbedőléseket, ezzel a csapadékvíz is zavartalanul tud elfolyni. A Mátyás király utca 11. és 35. közötti részen valamennyi pad javítását elvégeztük, és ugyanitt egy hosszabb, kb. 20 méteres korlátot helyeztünk ki lakossági kérésre, illetve egy kisebb lépcsőt is rendbe tettünk. A Mátyás király utca egy másik szakaszán, a 13. és 17. szám között a járda friss aszfaltot kapott. A Puky Miklós utca végén, a játszótéren a focipálya bejáratát raktuk rendbe. A Kölcsey téri játszótéren az elhasználódott elemek megújítására került sor. A Deák Ferenc utcai óvoda kerítése is megújult. A közlekedéssel is sokat foglalkoztunk. A pandémia előtt több mint 350 lajosvárosi véleményét kértem ki személyesen a lakossági fórumokon, utána írásos véleménykikérő lapot kértünk be több utcából is, ennek eredményeként lettek kihelyezve a közlekedési táblák. Csapadékvíz-elvezetéssel kiemelten igyekeztem foglalkozni, mert erre több panasz is érkezett. A lakossági kéréseknek megfelelően a Kazinczy utca elején a csapadékvíz-csatorna épült újjá – erre 15 évet vártak az ott lakók. A Mátyás király utca Liszt Ferenc és Madách Imre utca sarkán is javítottuk a csatornát, így a csapadékvíz már nem mossa az ott lévő épületeket. A Fadrusz utca elején a csatorna bekötésre került. A Szövetkezet, Székelyudvarhelyi, Faiskola utcákon az árkok kitisztításával biztosítottuk a csapadékvíz zavartalan folyását. Több területen történt kátyúzás, és faültetés a körzetemben – ehhez saját képviselői tiszteletdíjamból tettem felajánlást.

A kutyafuttatóról:

Mivel az ún. Olajosok pályája átkerült a sportiskolához a tanév végén, ezért ez a helyszín nem alkalmas erre a célra. Szeretnénk bevonni ősztől a közelben lévő intézmények vezetőit, hogy milyen elképzeléseik vannak, és ezt beépítve próbáljuk fejleszteni a pályát sportolásra, szabadidő eltöltésére.

A kutyafuttatóval kapcsolatban 4 javasolt helyszínt vizsgált a szakiroda, és a lajosvárosi temető feletti részen tartjuk lehetségesnek a kialakítását. A másik három helyszínen más beruházás fog megvalósulni vagy több elutasítás érkezett. A lajosvárosi temető feletti részen többször voltam, és minden második alkalommal találkoztam kutyát sétáltatókkal. E hónapban volt ott bejárás, kutyások egy képviselője, földmérő, városháza szakértője és én. Átbeszéltük a feladatokat. Remélem, hogy megoldódhat ennek a közösségnek a problémája is.

Fejlesztések:

  • A Nagyváradi utcai óvoda konyhájában egy 21 millió forintos fejlesztés valósult meg, így egy korszerű 500 adagos főzőkonyhán tudjuk a lajosvárosi gyerekeket melegétellel kiszolgálni.
  • A Köztársaság tér 10. szám alatti, a régi lajosvárosi közösségi házban a jövő év elején egy 195 négyzetméteres korszerű, XXI. századi patika fog megépülni. Így a szemközti Lajosvárosi egészségügyi központtal egy komplex szolgáltatást kapnak az itt élők.
  • A Lajosvárosi temető bővítése 20 millió forintból történt, és szeretném, ha a csapadékvíz elvezetése is megoldódna a közeljövőben.
  • A Sas utcai csomópont és a Külsősor utca megújítására a közbeszerzés folyamatban van, remélem, hamarosan elkezdődhet a munka – természetesen a városban folyó nagyobb útberuházásokkal összehangolva.
  • A tavalyi sikertelen járdafelújítási pályázat után idén már eredményesek voltunk, így Egerben több helyen is rendbe hozzák a járdát. A Lajosvárosban a Nagyváradi utcai és a Faiskola 10. és a 6-8. sz. (Nagyváradi utcai kerítés mögötti járda) közötti lépcsőig nyertünk pénzt járdafelújításra. Jelenleg támogatási szerződésre és pénzre várunk.

Bankautomata:

Pillanatnyilag csak a Sparnál található bankautomata. Sajnos a Mátyás király utcait leszerelte a takarékszövetkezet. A bankautomatákkal kapcsolatos ügyintézés nem önkormányzati feladat, ennek ellenére igyekszem utánajárni a lehetőségeknek. A Belga ABC ügyvezető igazgatójával tárgyaltam, aki hajlandóságot mutat egy bankautomata befogadására. Több bankkal tárgyaltunk. Egyikük néhány hete járt a boltban, szándéknyilatkozatot töltöttek ki. Előre láthatóan az átfutási idő 1,5 hónap. Türelmüket kérem, jelen állás szerint megoldódik a probléma.


(EM)