A Sportegyesületek Országos Szövetségének elnöke, Deutsch Tamás, valamint Kovács Géza, az egri szervezet elnöke írta alá Egerben, a Kemény Ferenc Sportcsarnok Olimpiai termében azt a támogatói okiratot, melynek eredményeképp 70 millió forintot kapott az Egri Sportiskola Sportegyesület.

Deutsch Tamás kiemelte: a koronavírus-járvány a vidéki sportegyesületek életében is komoly nehézségeket okozott, ezt próbálják kompenzálni a támogatással. Másrészt folytatni kívánják a 2018-2019-ben elindított vidéki kiemelt sportegyesülettámogatási programot, illetve segíteni a versenyzőket az olimpiai felkészülés hajrájában.

Mirkóczki Ádám polgármester úgy fogalmazott: ez a működési támogatás segítség az önkormányzatnak is, hiszen a Sportiskola az önkormányzat intézménye, és nem mindegy, hogy működése anyagi értelemben mennyire terheli meg a költségvetést.

A magas szintű szakmai munkát végző szervezetek támogatási összegéről az Emberi Erőforrások Minisztériuma a Sportegyesületek Országos Szövetségével együttműködve döntött, így kaphatott országosan 55 egyesület jelentős hozzájárulást, ezek egyike az egri szervezet.

Az Egri Városi Sportiskola 11 szakosztállyal működik, 47 edző foglalkozik a közel 500 gyerekkel. Kovács Géza, az intézmény igazgatója elmondta: többek között sporteszközvásárlásra, fejlesztésekre szeretnének fordítani az összeget.

Szeretnénk kompenzálni az edzőket a pandémia alatt végzett önzetlen, lelkiismeretes munkájukért, másrészt sporteszközöket, felszereléseket vásárolunk, hiszen a fertőtlenítő használata miatt szükséges gyakori mosás gyorsabban koptatja őket. A járványhelyzet rádöbbentett minket arra, hogy több olyan sporteszközt kell beszereznünk, melyet szabadtéren tudnak majd használni a sportolók. Szeretnénk, ha lenne egy saját kisbusza az egyesületnek, hogy a versenyekre való eljutás költséghatékonyabb legyen, ne kelljen annyi útiköltséget, bérleti díjat fizetni. Felújítanánk végre a volt tekecsarnokot. Egy közel 40×12 méteres tornateremről van szó, ahol konditermet és egy hatalmas küzdőteret alakítunk ki, hogy a gyerekek megfelelő környezetben tudjanak dolgozni. Edzőtáborozásra is fordítunk a támogatásból, illetve egy régi álmunkat is szeretnénk megvalósítani: informatikai fejlesztéseket hajtunk végre, mert ezekre eddig nagyon keveset költöttünk. Minden vezetőedzőnek egy-egy laptopot vásárolunk, felkészülve arra, hogy az online edzések esetleg a későbbiekben még visszatérhetnek.

Hogyan hatott az egyesület életére a pandémia?

Tavaly, az első hullám idején mi is zárva tartottunk, fertőtlenítettünk. A nyitás idején szabadtéri létesítményeinket lehetett igénybe venni, de ott is a kilincsektől a padokig mindent fertőtlenítenünk kellett. Amikor az iskolák tornatermei bezártak, csak az egyesületek működhettek zárt kapus edzésekkel és meccsekkel. Ekkor még intenzívebb fertőtlenítésre volt szükség, hiszen még több gyereket kellett fogadnunk. Vásároltunk egy mentesítő eszközt, mellyel gyorsan és hatékonyan tudjuk fertőtleníteni az öltözőket, folyosókat. Versenyeknél teszteket használunk, hőmérőzünk, nagyon odafigyelünk a biztonsági intézkedések betartására.

Melyek a legközelebbi versenytervek?

Egy nagyon fontos esemény előtt állunk: május 15-én lesz egy birkózóverseny, mely azért is különleges, mert Egerben, a Kemény Ferenc Sportcsarnokban lesz az első diák birkózó országos bajnokság, ráadásul 100 éves a magyar, illetve az egri birkózás, és 20 éves az Egri Városi Sportiskola, szóval, lesz mit ünnepelnünk. Május 17-től 21-ig tartjuk a Bornemissza Gergely Nemzetközi Ökölvívó Versenyt, 21-én országos kötélugróversenyt szervezünk, 23-án pedig a kézilabda veszi át a szerepet.

A Sportiskola az elmúlt kilenc év alatt hétszer nyerte el az ország legjobb sportiskolája címet. Minek köszönhető ez a siker?

Van egy mottóm: 1552 – soha nem adjuk fel. A küzdés a lételemünk. Szakképzett, elhivatott pedagógusaink mindent megtesznek a gyerekek sikereiért. Mi nem oktatunk, hanem nevelünk. Egy nagy család vagyunk, edzőink elhivatottak, alázatosak, és az a cél, hogy a lehető legjobbat hozzák ki a gyerekekből. A küzdősportokban az élen járunk, de egyre jobb eredményeket érünk el labdajátékokban is. Annak idején, mikor megpályáztam az igazgatói posztot, megfogalmaztam, hogy olimpiában is gondolkodom, de akkor ezen mindenki mosolygott. Mégis… a londoni olimpián már volt kvalifikációs sportolónk, Rio de Janeiro-ban is, Tokióra pedig már ketten szálltak harcba a kvalifikáció megszerzéséért, de sajnos a pandémia közbeszólt, s ez nagyon megviselte a sportolókat és az edzőket is. Egy sportolónk még versenyben van, nagyon szorítunk neki!


SZERZŐ: VASS JUDIT
FOTÓ: GÁL GÁBOR